Νέο ξεκίνημα σε γυμναστική και διατροφή!
Αν είστε νέος μέλος περάστε να πείτε ένα γεια να γνωριστούμε :)

dimitra7

Νέο ξεκίνημα σε γυμναστική και διατροφή!

από dimitra7 » Σάβ Δεκ 27, 2014 6:24 pm

Γεια σας και από εμένα! Μετά από 2 χρόνια σχεδόν, απουσίας από "νοοτροπία" γυμναστηρίου και διατροφής αποφάσισα επιτέλους να ξαναμπω σε πρόγραμμα. Δυστυχώς με δουλειά και σπουδές ο χρόνος δεν φτάνει για τίποτα αλλά οι συνέπειες είναι θανάσιμες! όχι τόσο σε κιλά όσο σε αντοχή, ευεξία και σφύξιμο... επειδή όμως με το πρόγραμμα που έχω χρόνος δε θα υπάρξει για πολλούς μήνες ακόμα, αποφάσισα να ξεκινήσω γυμναστική και διατροφή γιατί..."σαν την αντοχή δεν έχει"!!! Ξέρω ότι δύσκολο, θέληση όμως υπάρχει απεριόριστη! Γιαυτό χρειάζομαι τη βοήθεια σας! όποιος μπήκε πρόσφατα σε πρόγραμμα γυμναστικής και διατροφής, ή όποιος γνωρίζει καλά, θα ήθελα συμβουλές και καθοδήγηση για το πως να ξεκινήσω. Ευχαριστώ και αναμένω!!

admin
Διαχειριστής

Re: Νέο ξεκίνημα σε γυμναστική και διατροφή!

από admin » Τρί Δεκ 30, 2014 9:47 am

Γεια σου Δήμητρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ! Για να βελτιώσεις την αντοχή σου μπορείς να δώσεις έμφαση στην αερόβια γυμναστική. Δες εδώ μερικές συμβουλές που μπορούν να σε βοηθήσουν στην αερόβια http://www.totalfitness.gr/2014/05/symb ... skisi.html

Δοκίμασε να κάνεις αερόβια 3-4 φορές την βδομάδα τουλάχιστο και μετά από 1 μήνα το πολύ βάλε και λίγο διαλειμματική αερόβια
Επίσης μπορείς να κάνεις και λίγα βάρη για σφίξιμο, μπορείς να εστιάσεις στα σημεία που σε ενδιαφέρουν περισσότερο για καλύτερα αποτελέσματα!

ΒΑΣΙΛΙΚΗ

Re: Νέο ξεκίνημα σε γυμναστική και διατροφή!

από ΒΑΣΙΛΙΚΗ » Δευ Ιαν 05, 2015 9:26 pm

[b]ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ?ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕ Η ΑΕΡΟΒΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ?[/color]

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Τώρα είναι Παρ Φεβ 23, 2018 8:28 am